Angolt se, franciát se, spanyolt se… SEMMIT SE! Hoztam néhány tipikus rossz felnőtt nyelvtanulói szokást, amit saját magad érdekében jobb, ha elkerülsz… …amennyiben pedig magadra ismersz, SOHA NEM KÉSŐ VÁLTOZTATNI, tessék abbahagyni ezeket a rossz szokásokat, módszereket, ITT AZ IDEJE VÁLTOZTATNI, nicht wahr? 1️⃣. Megtanulsz egy csomó szót, pedig NINCS RÁ SZÜKSÉGED! Igenis szükséges, hogy …
Elválik, nem válik, elválik, nem válik…
Mit gondolsz, melyik kategóriába tartoznak ezek az igék? 🙂 Amennyiben nem tudod a jelentésüket, érdemes azokat a gyakorlat megoldása után leírnod. Na és persze megtanulnod! 🙂 Ha szeretnél még ilyen gyors, önellenőrzős gyakorlatok, sok-sok videós magyarázattal, gyere, csatlakozz hozzánk!
HABEN – SEIN – WERDEN
3 ige, amit a német nyelvtan rongyosra használ, hiszen nagyon sok nyelvtani jelenség esetén őket kell ragoznod. Van nekik persze egy alap jelentésük is. Nézzük, hogyan sikerül őket csoportosítanod. Mi illik a mondatba? Ha szeretnél még ilyen gyors, önellenőrzős gyakorlatok, sok-sok videós magyarázattal, gyere, csatlakozz hozzánk!
“Már 3 éve tanulok németül!…”
Ez senkit nem érdekel! A sánta lőtéri kutyát sem. Ezért lehet nyugodtan megharagudni, trollkodni a kommentszekcióban, de SOHA NEM AZ SZÁMÍT, hogy mióta tanulsz. HANEM AZ, hogy HÁNY ÓRÁT foglalkoztál már a némettel. Nagyon sok esetben találkoztam már azzal, hogy úgy jöttek hozzám online, egyéni magánórára, hogy az illető azt mondta, hogy 5 éve tanul …
Te látod magad előtt a célod?
Miért tanulsz németül? Pontoson meg tudod fogalmazni, hogy mi a célod a némettel? Tudod magadnak vizualizálni? Látod magad előtt, hogy mit is szeretnél elérni? Mi fog történni, ha azt majd eléred? Mit fogsz érezni? Képzeld el, az elmúlt hónapokban ismét elkezdtem futni. 5 év kihagyás után áprilisban úgy döntöttem (jött valami agymenésem 😀 ), ismét …
A befektetett munka minden esetben megtérül!
A befektetett munka minden esetben megtérül! Amióta csak az eszem tudom talán ez az egyetlen olyan dolog, amit dogmatikus “elvként” követek. Mindig is azt gondoltam, ha valamiért teszünk, az előbb-utóbb be fog érni, annak meglesz a maga gyümölcse. Az egész szakmai pályámat erre alapoztam: bármilyen tréninget, videócsomagot állítottam össze, akármilyen könyvet is írtam, az lebegett …
Csak lett happy end!
Mennyire hatékony egy nyelvvizsga előtti gyorstalpaló? Nos, mielőtt reagálnék rá,elmesélek egy sztorit. Nemrégiben Virág keresett meg,miszerint szeretne C1-es vizsgát.Egy hónappal előtte már volt vizsgázni,akkor 50%-os eredményt ért el. Korábban is tanárral tanult, de a tanár nem volt vizsgáztató,és saját bevallása szerint se igazán értett a vizsgákhoz.(már itt fejvesztve kellett volna menekülnie Virágnak) Végül sikertelen lett …
Tipikus vizsgázói hibák levélíráskor
Nagyon sokat tapasztalom nyelvvizsgák javítása, értékelése közben, hogy ezek a hibák igen gyakran előfordulnak, pedig egyáltalán nem nehezek, ha figyelsz rájuk. Hoztam tehát 3 tipikus hibát, amit a legtöbb vizsgalevél tartalmaz: 1, A wissen ige ragozása: Ti esetén nem weisst, hanem wisst lesz, vagyis visszatér a normál ragozáshoz! 2, Szintén a TI-hez kapcsolódik, a ti …
“Zoli, nem tudok beszélni, pedig annyi feladatot megcsináltam már a munkafüzetből…”
Pont ez a GOND! A beszédhez megfelelő alapok elsajátítása után (grammatika és szókincs) NEM ÍRNI, HANEM BESZÉLNI kell! Bármily meglepő… Most ez tuti, hogy úgy tűnik, tök evidens. De el sem hiszed, hogy hány ilyen megkeresést kapok, hogy nem tudok beszélni, pedig annyit írok, annyi gyakorlatot megcsinálok a füzetben stb. Volt, aki ezért kért tőlem …